Przegląd kadry legionistów

10 kwietnia 2012 | Sport | Stefan Szczepłek
Danijel Ljuboja (z prawej) strzelił dziesiątą bramkę w sezonie. Obok kapitan Ruchu Rafał Grodzicki
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa

Zwycięstwo Legii nad Ruchem 2:0 może zadecydować o mistrzowskim tytule dla Warszawy

Mecz lidera z drugą drużyną powinien, teoretycznie, stać na wyjątkowo wysokim poziomie. Niestety, Legia nie mogła, a Ruch się bał i oglądaliśmy mecz, jakich większość w lidze. Niewiele akcji, które warto zapamiętać, niewiele strzałów, niewiele walki i niedużo emocji. W przypadku Legii to drugi taki mecz z kolei. Tydzień wcześniej oglądaliśmy w jej wykonaniu także słaby mecz z Wisłą. Ale to Legia ma teraz największe szanse na odebranie Wiśle tytułu. Ruch do soboty nie przegrał w tym roku meczu. Legia przerwała serię trzech remisów.

Teraz Puchar Polski

Niezależnie od narzekań na poziom, to jej należą się gratulacje. Jeśli zdobędzie mistrzostwo, to między innymi dzięki szerokiej kadrze piłkarzy na podobnym poziomie. W przerwie zimowej oddała Ariela Borysiuka, Macieja Rybusa i Marcina Komorowskiego, przeciw Ruchowi nie mogli wystąpić ukarani kartkami Janusz Gol, Jakub Rzeźniczak i Artur Jędrzejczyk, a mimo to Legia daje sobie radę. Jakub Wawrzyniak zagrał na prawej obronie, jego miejsce na lewej zajął Tomasz Kiełbowicz i to z jego podania padła druga bramka, strzelona przez Danijela Ljuboję. Pierwszą zdobył Michał Kucharczyk, po akcji Ljuboi z Miroslavem Radoviciem.

Ruch nie miał ani jednej stuprocentowej okazji. Gdyby jednak Maciej Jankowski (urodzony w Warszawie) zakończył kilka minut po przerwie swój efektowny rajd bramką, to być może on zostałby bohaterem meczu....