W skrócie

25 maja 2012 | Sport | TW

PIŁKA NOŻNA

• Barcelona gra dziś z Athletikiem Bilbao o Puchar Króla. To będzie pożegnalny mecz trenera Barcelony Pepa Guardioli i ostatnia szansa jego piłkarzy na zakończenie sezonu z trofeum. Transmisja o godz. 22  w TVP 1.
  • Testy dopingowe dla arbitrów. FIFA uważa, że sędziowie powinni być poddawani badaniom takim jak piłkarze. Zdecydowała też, że w meczu Anglia – Belgia (2 czerwca na Wembley) sprawdzi system Hawk Eye. To będzie pierwszy mecz międzypaństwowy z użyciem na linii bramkowej technologii znanej z tenisa.
  • Paweł Janas odchodzi z Lechii Gdańsk. Trener nie porozumiał się z działaczami w sprawie polityki transferowej i nie przedłużył kontraktu.

Szachy

• Moskwa: Anand – Gelfand 5:5. Remis w 10. partii meczu o MŚ. Dziś przerwa, a dwie ostatnie partie w sobotę i niedzielę. Ewentualna dogrywka w środę, aż do rozstrzygnięcia.