Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak wygląda internetowe walne w praktyce

14 czerwca 2012 | Prawo i praktyka | Agata Pastuchow-Brzezińska

Przepisy nie określają skutków wystąpienia zakłóceń uniemożliwiających prawidłowy dalszy udział akcjonariuszy w obradach zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej

W czasie od maja do czerwca wiele spółek podejmuje działania w celu zatwierdzenia rezultatów ubiegłego roku obrotowego. Odbycie zwyczajnego walnego zgromadzenia w spółce akcyjnej jest obligatoryjne, a brak takiego działania może narazić spółkę na pewne konsekwencje prawne.

Wydaje się, że to dobry moment na przypomnienie nowelizacji kodeksu spółek handlowych dokonanej w sierpniu 2009 r. Po tej nowelizacji organizacja obrad walnego zgromadzenia została wzbogacona o tzw. internetowe walne zgromadzenia. Od tamtej pory walne zgromadzenie może odbywać się na zasadach tradycyjnych obrad lub też poprzez udział w nich przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

Jakie są potrzeby

Prawie trzy lata funkcjonowania przepisów wskazują, że nowe rozwiązanie nie jest popularne w spółkach akcyjnych. Fakt wprowadzenia do statutu (regulaminu walnego zgromadzenia) postanowień umożliwiających udział akcjonariuszy w tzw. internetowym walnym zgromadzeniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9257

Wydanie: 9257

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament