Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uczelnie nie są w stanie wyłapać fałszywych prac

15 czerwca 2012 | Kraj | Katarzyna Bańbor

Nielegalne zdobywanie dyplomów napędza szarą strefę

Napisanie pracy licencjackiej przestaje być konieczne do ukończenia studiów. Uczelnie rezygnują z tego wymogu, bo nie są w stanie weryfikować ich autentyczności. Systemy antyplagiatowe nie wystarczają.

– Niektóre kierunki rezygnują z prac licencjackich na rzecz egzaminu sprawdzającego nie tylko wiedzę, ale i kompetencje, oraz mniejszych tekstów o bardziej twórczym charakterze – mówi dr Maria Łoszewska-Ołowska z Instytutu Dziennikarstwa UW, wiceprzewodnicząca komisji dyscyplinarnej. – Jest to spowodowane m.in. plagiatami i pisaniem prac na zlecenie. Szczególnie to drugie jest bardzo trudne do wykrycia – dodaje.

W sieci działa kilkadziesiąt stron, na których można zlecić napisanie pracy licencjackiej, magisterskiej, a nawet inżynierskiej czy doktorskiej. Spora konkurencja powoduje, że oferenci prześcigają się w cenach, rabatach i udogodnieniach....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9258

Wydanie: 9258

Spis treści
Zamów abonament