Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nieprawidłowe postanowienia w umowie

26 lutego 2013 | Prawo i praktyka | Sławomir Paruch

Określając miejsce pracy przedstawiciela handlowego, można wskazać nawet kilka województw, w których ma się on spotykać z klientami

Przyjęcie, że praca przedstawiciela handlowego nie polega na podróżach służbowych, skutkuje również istotnymi zmianami w określaniu miejsca pracy. Przestaje nim być konkretna miejscowość czy adres.

Jak wynika z utrwalonego orzecznictwa, wskazanie miejsca pracy w umowie w sposób punktowy jest tylko jednym z kilku możliwych sposobów jego określenia. Jak wskazał SN w wyroku z 1 kwietnia 1985 r. (I PR 19/85), strony zawierające umowę o pracę mają dużą swobodę w określaniu miejsca pracy, zaś może nim być zarówno stały punkt w znaczeniu geograficznym, jak i pewien oznaczony obszar.

W uchwale z 9 grudnia 2011 r. (II PZP 3/11) SN wymienił trzy sposoby jego określenia – wskazanie określonego punktu geograficznego lub konkretnego adresu, czyli określenie punktowe (adresowe), wskazanie pewnego obszaru geograficznego oraz podanie ruchomego (w istocie zmiennego) miejsca pracy.

Zaznaczył przy tym, że obszarowe oznaczenie miejsca wykonywania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9472

Wydanie: 9472

Spis treści
Zamów abonament