źródło: robotchallenge.org
W tym roku podczas RobotChallenge rywalizowały  też roboty latające
W tym roku podczas RobotChallenge rywalizowały też roboty latające
Pokaz sprawności humanoida

Potrafimy wygrywać w sporcie. Pod warunkiem, że to zmagania maszyn. Zakończył się RobotChallenge 2013.

Konstruktorzy z Polski zdobyli w tych międzynarodowych zawodach mistrzostwo po raz trzeci z rzędu. Wywalczyli aż dziesięć medali – cztery złote, trzy srebrne i trzy brązowe. Zaprezentowali w zawodach ponad 60 robotów. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Rosji, zdobywając sześć medali.

Największy sukces osiągnęły maszyny w kategorii Mini Sumo – to nic innego jak zapasy humanoidalnych robotów, mierzących nie więcej niż 10 cm. Budowa takich niewielkich mocarzy to polska specjalność. Toteż finał imprezy w tej kategorii został rozstrzygnięty między zespołami z naszego kraju. W rezultacie trzy polskie maszyny stanęły na podium. Pierwsze miejsce zajął robot Enova skonstruowany przez Magnat Cyber Forge Team – zespół studentów z Politechniki Gdańskiej.

– Włożyliśmy naprawdę ogrom pracy, aby Enova była niepokonana – deklarował przed zawodami Szymon Zagórnik z Magnat Cyber Forge Team....