Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najlepiej iść na studia, gdy szef mobilizuje

03 czerwca 2013 | Prawo i praktyka | Małgorzata Poznańska

Jeżeli pracownik rozpocząłby i kontynuował naukę z własnej inicjatywy, a po uzyskaniu dyplomu poprosił pracodawcę o zwrot części poniesionych kosztów i go uzyskał, to otrzymane świadczenie nie jest objęte zwolnieniem podatkowym.

- Od semestru zimowego firma chce skierować i sfinansować pracownikowi studia zgodne z profilem jej działalności. Czy tak sfinansowana edukacja podwładnego będzie zwolniona ze składek ZUS i podatku? – pyta czytelnik.

Za przychody ze stosunku pracy uważa się wszelkie wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty. I to bez względu na źródło finansowania tych wypłat i świadczeń, do których w szczególności można zaliczyć m.in. wynagrodzenia zasadnicze, wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, różne dodatki, jak również świadczenia pieniężne ponoszone za pracownika czy wartość innych nieodpłatnych świadczeń lub świadczeń częściowo odpłatnych.

Tak stanowi art. 12 ust. 1 ustawy z 26...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9551

Wydanie: 9551

Spis treści
Zamów abonament