Sajfutdinow nie zwalnia tempa

03 czerwca 2013 | Sport | Maksymilian Radzimirski

Emil Sajfutdinow wygrał trzecie zawody cyklu Grand Prix w tym sezonie. W Cardiff trzecie miejsce zajął Krzysztof Kasprzak.

GP Wielkiej Brytanii miało udowodnić, że słabszy występ Jarosława Hampela i Tomasza Golloba w Pradze był jedynie przypadkiem. Jednak Polacy znów pojechali słabo. Zajęli 10. i 11. miejsce. Nie zawiódł Krzysztof Kasprzak, który ponownie stanął na podium. W pierwszym biegu finałowym prowadził, ale sędzia przerwał wyścig po upadku Fredrika Lindgrena. W powtórce bezkonkurencyjny był Sajfutdinow. Kasprzak na metę dojechał trzeci.

Zawody fatalnie zakończyły się dla Taia Woffindena, który po upadku złamał obojczyk.

GP Wielkiej Brytanii: 1. E. Sajfutdinow, 2. N. K. Iversen, 3. K. Kasprzak. Klasyfikacja generalna: 1. E. Sajfutdinow (69), 2. T. Woffinden (61), 3. N. Pedersen (56).