Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lokale nabywane w boomie ciągle są drogie

01 lipca 2013 | Nieruchomości | Dorota Kaczyńska

Mimo dużego popytu na mieszkania z ostatnich lat, ich wysokie ceny kierują klientów ku wielkiej płycie.

Według szacunków pośredników mieszkania zbudowane po 2000 r. stanowią kilkanaście proc. używanych ofert na stołecznym rynku.

– Z kolei te najbardziej popularne, czyli dwa pokoje, zajmują ok. 33 proc. wszystkich  mieszkań z ostatniej dekady. Najbardziej atrakcyjne cenowo dwupokojowe „M" znajdziemy poza centrum, na przykład na Białołęce. Tam są do wzięcia za 250–350 tys. zł – wylicza Waldemar Oleksiak z agencji Emmerson.

Ceny lokali w nowszym budownictwie spadają w znacznie wolniejszym tempie niż np. stawki za mieszkania z wielkiej płyty bądź też lokali na rynku pierwotnym. Można jednak znaleźć niedrogie lokum bliżej centrum.

– Konkurencyjny poziom cen utrzymują lokale zbudowane i kupione przed 2006 r. Natomiast wśród mieszkań znajdujących się w budynkach z ostatnich siedmiu–ośmiu lat okazje wynikają zwykle z przysłowiowego noża na gardle zbywcy. Klienci, którzy zakupili nieruchomości w okresie boomu, niechętnie zejdą poniżej ceny zakupu – tłumaczy Agnieszka Cyganiak, przedstawicielka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9575

Wydanie: 9575

Spis treści
Zamów abonament