Kasa ma klasę

18 stycznia 2014 | Sport | Maksymilian Radzimirski
Polska radość  po zwycięstwie nad Rosją. W środku ojciec sukcesu, bramkarz Sławomir Szmal
źródło: PAP/EPA
Polska radość po zwycięstwie nad Rosją. W środku ojciec sukcesu, bramkarz Sławomir Szmal

Piłka ręczna | Polska pokonała Rosję 24:22 i gra dalej w mistrzostwach Europy.
W niedzielę mecz z Białorusią. Transmisja w TVP 2.

Spotkanie z Rosją w Aarhus było dla Polaków walką o być albo nie być. Po pierwszej połowie wydawało się, że zawodnicy Michaela Bieglera już powinni myśleć, gdzie w hotelu pochowali walizki. Na parkiet wybiegła drużyną, którą widzieliśmy w meczu z Serbią - nieskuteczna w ataku, dosyć solidna w obronie, ale nie na tyle, by zatrzymywać ataki Rosjan. Rywale schodzili na przerwę wygrywając 14:10 i tylko Sławomirowi Szmalowi koledzy zawdzięczali, że nie było jeszcze gorzej.

W drugiej połowie pojawiła się Polska z meczu z Francją. Ruszyła do ataku i nie tylko odrobiła straty, ale upokorzyła przeciwników. Przez 18 minut Polacy rzucili jedenaście goli, rywale dwa.

Pod koniec spotkania Rosja próbowała odrabiać straty, ale zabrakło jej czasu i pomysłu na zmylenie polskiej obrony. Poza tym polskiej bramki strzegł Sławomir Szmal (nazywany przez kolegów „Kasa"), który po nie do końca udanym meczu z Francją, znów pokazał klasę. Miał 49 procent skuteczności. Głównie dzięki jego interwencjom Polska wygrała i awansowała do kolejnej fazy mistrzostw.

Michael Biegler przed turniejem mówił, że...