Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zgłoszenie: kto, co, kiedy i jak powinien zrobić

02 września 2014 | Prawo i praktyka | Paulina Józefczuk

Zgłoszenia zamiaru koncentracji dokonują wyłącznie jej aktywni uczestnicy, tzn. ci, którzy łączą się, przejmują kontrolę, nabywają mienie, tworzą nowego przedsiębiorcę.

Tylko ci przedsiębiorcy mają status strony w postępowaniu przed prezesem UOKiK, tj. dostęp do akt postępowania oraz prawo zaskarżenia decyzji prezesa UOKiK.

Wszystkie zgłoszenia zamiaru koncentracji rozpatrywane są przez prezesa UOKiK w Warszawie. Zgłoszenie można złożyć osobiście, pocztą lub kurierem. Jeżeli zgłoszenie zamiaru koncentracji zostanie złożone do delegatury UOKiK, zostanie przekazane, zgodnie z właściwością, do Centrali UOKiK w Warszawie.

Zgłoszenie podlega opłacie w wysokości 5 tys. zł. Wykaz informacji i dokumentów, które powinno zawierać zgłoszenie koncentracji (tzw. WID), stanowi załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z 17 lipca 2007 r. w sprawie zgłoszenia zamiaru koncentracji przedsiębiorców. Składa się je w wersji papierowej i dodatkowo elektronicznej (np. na płycie CD lub poprzez e-mail).

Informacje przedstawione przez przedsiębiorcę w WID muszą być prawdziwe i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9930

Wydanie: 9930

Spis treści

Administracja

Zamów abonament