20 lipca 2015 | Sport | Janusz Pindera
Polacy w meczu o brąz popełniali zbyt dużo błędów  i przegrali
źródło: PAP/EPA
Polacy w meczu o brąz popełniali zbyt dużo błędów i przegrali

Polacy w meczu o brąz przegrali z USA 0:3. Pierwsze miejsce dla Francji, która pokonała Serbię 3:0.

Spotkanie o brąz w wykonaniu naszych siatkarzy było nierówne. Niezłe akcje przeplatali prostymi błędami, tracili seriami punkty, które później pracowicie odrabiali, ale sety wygrywali jednak Amerykanie.

Stephane Antiga, trener naszej drużyny, tym razem szybko musiał sięgnąć po zmienników. Przy stanie 17:13 dla rywali za Michała Kubiaka wszedł Rafał Buszek, później Fabiana Drzyzgę i Bartosza Kurka zastąpili Grzegorz Łomacz i Dawid Konarski. Amerykanie prowadzili 22:17 i wydawało się, że nic im nie grozi. Stracili jednak na chwilę koncentrację, popełnili kilka błędów i Polacy mieli już tylko punkt straty (22:23). Ale więcej prezentów w tej partii już nie było.

W drugim secie pogoń naszego zespołu za uciekającym przeciwnikiem zaczęła się bardzo późno. Przegrywaliśmy 19:24, ale po trzech asach...

Wydanie: 10196