Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zbyt ogólnikowy powód rozstania nie zakończy współpracy w sposób legalny

26 kwietnia 2016 | Dobra Firma | Anna Borysewicz

Nienależyte wykonywanie obowiązków służbowych to mało konkretna przyczyna wypowiedzenia umowy. Pracownik musi precyzyjnie wiedzieć, dlaczego szef go zwalnia.

Pracodawca złożył podwładnemu oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Jako przyczynę podał „nienależyte wykonywanie obowiązków służbowych". Chodziło o to, ale tego nie wskazano, że pracownik prawie za każdym razem, kiedy umieszczał informacje na stronie internetowej firmy, co należało do jego zadań, popełniał błędy ortograficzne albo wstawiał mylne dane. Pracodawca wielokrotnie zwracał mu uwagę, aby poprawił jakość swojej pracy, co jednak nie odnosiło skutku. Od decyzji szefa etatowiec odwołał się do sądu pracy. Domaga się odszkodowania, twierdząc, że podana przyczyna wypowiedzenia jest niekonkretna. Czy jego stanowisko jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10430

Wydanie: 10430

Spis treści
Zamów abonament