Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Udział w wycieczce integracyjnej bez PIT

12 października 2017 | Dobra Firma | Tomasz Krywan

ŚWIADCZENIA | Jeżeli przedsiębiorca zorganizuje wyjazd sfinansowany z zakładowego funduszu, to uczestniczący w nim bezpłatnie pracownicy i członkowie ich rodzin nie uzyskają przychodu podlegającego opodatkowaniu.

- Przedsiębiorca zorganizował wycieczkę integracyjną sfinansowaną ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. W wycieczce wezmą udział chętni pracownicy, emeryci (byli pracownicy) oraz członkowie rodzin pracowników. Wycieczka będzie dla tych osób bezpłatna. Czy u osób uczestniczących w wycieczce powstaną przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, od których przedsiębiorca jest obowiązany potrącić lub pobrać podatek? – pyta czytelniczka.

Jak stanowi art. 12 ust. 1 ustawy o PIT, za przychody ze stosunku pracy uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, bez względu na źródło finansowania tych wypłat i świadczeń, a w szczególności: wynagrodzenia zasadnicze, wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, różnego rodzaju dodatki, nagrody, ekwiwalenty za niewykorzystany urlop i wszelkie inne kwoty niezależnie od tego, czy ich wysokość została z góry ustalona, a ponadto świadczenia pieniężne ponoszone za pracownika, jak również wartość innych nieodpłatnych świadczeń lub świadczeń częściowo odpłatnych.

Trybunał dał jasne wskazówki

Nie wszystkie nieodpłatne świadczenia generują jednak u...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10876

Wydanie: 10876

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament