Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdy namierzą auto, kary łatwo się nie uniknie

14 listopada 2017 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Znacznie trudniej będzie podważyć wiarygodność skanerów do odczytu tablic rejestracyjnych pojazdów.

Polacy coraz liczniej przekraczają granice samochodem. Żeby ułatwić im życie, minister infrastruktury szykuje zmiany w oznakowaniu przygranicznych miejscowości.

Chce wprowadzić obowiązek podawania na tablicach przeddrogowskazowych i drogowskazach tablicowych nazwy dużego miasta sąsiedniego państwa, do którego prowadzi droga. Nazwa ma być podana w języku polskim i oryginalnym. Taka sama zasada obowiązuje w podawaniu nazwy miejscowości sąsiedniego państwa na tablicy szlaku drogowego. Nazwy te należy zapisywać w jednym wierszu, w następującej kolejności: nazwa w języku polskim oraz oryginalna. Z prawej strony nazwy miasta w sąsiednim państwie należy podać znak wyróżniający państwo przyjęty do oznaczania pojazdów uczestniczących w ruchu międzynarodowym.

To niejedyna zmiana. Kolejna przewiduje, że urządzenia (skanery) do odczytu tablic rejestracyjnych pojazdów zostaną wpisane do katalogu urządzeń do kontroli ruchu drogowego. A to oznacza, że znacznie trudniej będzie podważyć ich wiarygodność. Mają one stanąć w takich miejscach, by nie utrudniać ruchu kierowcom i pieszym oraz umożliwić bezpieczną ich obsługę. ©℗—a.ł.

etap legislacyjny: konsultacje publiczne

Wydanie: 10902

Wydanie: 10902

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament