Mecz, który dał dużo radości

10 stycznia 2018 | Sport | Krzysztof Rawa
Agnieszka Radwańska: – Zaczynam na nowo podróż  w górę rankingu
Agnieszka Radwańska: – Zaczynam na nowo podróż w górę rankingu

Agnieszka Radwańska wygrała w Sydney z Johanną Kontą. Do startu Australian Open zostało pięć dni, ale Andy Murray może wróci dopiero na Wimbledon.

Rok temu w Sydney Radwańska i Konta grały w finale (wygrała Brytyjka), teraz zmierzyły się w pierwszej rundzie. Zwycięstwo 6:3, 7:5 przypomniało Polkę z lepszych czasów. Na olimpijskim korcie igrzysk z 2000 roku Radwańska wreszcie pokazała bojowość i skuteczność, pokonała po długiej przerwie tenisistkę z pierwszej dziesiątki rankingu WTA.

– Taki dobry mecz daje sporo radości. Grałyśmy na wysokim poziomie, były w tym spotkaniu wzloty i upadki, liczne przełamania serwisów, wygrać w dwóch setach w tak niełatwych warunkach, to też satysfakcja. Miniony rok nie skończył się jak chciałam,...

Wydanie: 10947