Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skład osiedla mieszkaniowego mogą wchodzić parkingi

17 kwietnia 2018 | Administracja | Danuta Frey

Osiedle mieszkaniowe, to nie tylko budynki mieszkalne, ale również infrastruktura.

Z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego wynika, że taką właśnie klasyfikację należy stosować w sprawach o zwrot wywłaszczonej nieruchomości.

Nieruchomość w Świdniku o powierzchni blisko 18 tys. mkw. wywłaszczono w 1975 r. na wniosek Urzędu Powiatowego w Lublinie. Prawną podstawą była ustawa z 1958 r. o zasadach i trybie wywłaszczania nieruchomości oraz decyzja z 1972 r. o zatwierdzeniu planu realizacyjnego zagospodarowania terenu spółdzielczego osiedla mieszkaniowego. Część działki przeznaczono pod ulicę.

Zarzuty spadkobierców

Część terenu o powierzchni 2703 mkw. nabyło z dniem 27 maja 1990 r. nieodpłatnie, z mocy prawa, miasto Świdnik. W 2006 r. burmistrz zatwierdził projekt podziału tej nieruchomości na dwie działki o powierzchni 829 mkw. i 1874 mkw. Mniejsza działka (o powierzchni 829 mkw.), została zwrócona spadkobiercom. Upomnieli się oni jednak również o większy teren (o powierzchni 1874 mkw.), będący obecnie ogólnodostępnym parkingiem. Zdaniem spadkobierców, nie zrealizowano tu żadnej z inwestycji,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11029

Wydanie: 11029

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament