Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Początek tygodnia dla złotego

17 kwietnia 2018 | Ekonomia

Nasza waluta była w poniedziałek jedną z najsilniejszych na świecie. Dorównywał jej tylko rumuński lej, a pozostałe były wyraźnie słabsze. Euro taniało po południu o 0,3 proc., do 4,1560 zł, a dolar o 0,6 proc., do 3,3581 zł.

– Złoty umacnia pozycję na rynku walutowym, czemu dodatkowy impuls dostarczyła decyzja agencji S&P o podniesieniu perspektywy ratingu Polski ze stabilnej do pozytywnej. Instytucja ta, której ocena odbiega mocno w dół od wystawionych przez Moody's czy Fitch, tym samym przyznała się do błędnej oceny dokonanej w styczniu 2016 r., gdy obniżyła krajowy rating – tłumaczył Michał Sikora, analityk inkantor.pl.

Warto zwrócić uwagę na zachowanie szwajcarskiego franka. Jego wycena względem złotego topniała w poniedziałek już szósty dzień z rzędu i dotarła do 3,4989 zł. Tak nisko nie była od grudnia 2014 r.

Sile złotego nie oparł się nawet bitcoin, który ostatnio zanotował korekcyjne odbicie. W poniedziałek jego kurs spadał o 2 proc., do 26 812 zł.

Trzeci dzień z rzędu rosła rentowność polskich obligacji skarbowych o dziesięcioletnim okresie zapadalności. W poniedziałek sięgnęła w porywach poziomu 3,146 proc. ©℗—pz

Wydanie: 11029

Wydanie: 11029

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament