W skrócie

17 września 2018 | Sport

LEKKOATLETYKA

-Maraton w Berlinie: rekord świata pobity. Kenijczyk Eliud Kipchoge, mistrz olimpijski z Rio, poprawił wynik swojego rodaka Dennisa Kimetty (2014 r.) o prawie półtorej minuty. Nowy rekord wynosi 2:01.39.

ŻUŻEL

-Jarosław Hampel wicemistrzem Europy. Turniej na Stadionie Śląskim wygrał Duńczyk Leon Madsen i to on zapewnił sobie złoto ME. Na podium zawodów w Chorzowie stanęli także Szwed Antonio Lindbaeck i jadący z dziką kartą Kacper Woryna. Hampel był czwarty, ale to wystarczyło, by zakończyć sezon ze srebrnym medalem.

FORMUŁA 1

-Lewis Hamilton zmierza po piąty tytuł mistrza świata. Kierowca Mercedesa wygrał nocny wyścig na ulicach Singapuru i powiększył przewagę nad Sebastianem Vettelem (Ferrari) do 40 punktów. Niemiec w niedzielę był trzeci. Drugie miejsce zajął Holender Max Verstappen (Red Bull). Williams, którego kierowcą rezerwowym jest Robert Kubica, ponownie bez punktów. —t.w.

Wydanie: 11156