Przemysł 4.0 idzie jeszcze dalej
Technologie takie jak internet rzeczy, rozszerzona rzeczywistość czy sztuczna inteligencja coraz odważniej wkraczają także do fabryk. Bez nich nie da się odpowiedzieć na rosnące oczekiwania rynku, a obecne metody nie mogą za nimi nadążyć. piotr mazurkiewicz
To technologia jest dziś coraz częściej panaceum na wyzwania, jakie targają branżą produkcyjną, a które związane są m.in. z drożejącą pracą ludzką, brakiem wyspecjalizowanej kadry, koniecznością wzrostu wolumenów produkcji w krótkich seriach, a także zdecydowanie większych oczekiwań konsumentów co do jakości, ekologii i innych czynników społecznych kształtujących trendy i mody.
Elastyczność w dostosowaniu się do aktualnych wymagań odbiorców będzie wyjątkowo trudna dla tych producentów, którzy zignorują możliwości wynikające z cyfryzacji. Te przedsiębiorstwa staną niebawem w obliczu dokonania gwałtownych rewolucji technologicznych zmieniających często paradygmat ich funkcjonowania.
Rewolucja w chmurze
Naprzeciw potrzebie transformacji cyfrowej sektora przemysłowego wychodzi koncepcja Fabryki Przyszłości Microsoft. W ramach tego konceptu firma zgromadziła ponad 30 firm partnerskich, głównie z Polski, ale też globalnych liderów technologii branżowych, które zbudowały swoje rozwiązania w środowisku chmurowym Microsoft Azure, Dynamics i Office.
Wizją i projektem docelowym jest złożony ekosystem samoregulujących się maszyn, procesów i pracowników, zdolny do dostosowywania wydajności, optymalnego przydzielania zasobów z jednoczesnym uwzględnieniem kluczowych obszarów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta