Osiem prac Sebastiana

02 marca 1998 | Sport | KR

LEKKOATLETYKA

Złoto Chmary i Partyki * Srebro Chojeckieji Ścigaczewskiego * Brąz Maćkowiaka * Dwarekordy świata

Złote medale halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce zdobyli Sebastian Chmara w siedmioboju (6415 pkt. -- rekord Polski) i Artur Partyka w skoku wzwyż (2, 31 m) . Lidia Chojecka wywalczyła srebro w biegu na 1500 m(4. 14, 93 min. ) i taki sam medal zdobył Tomasz Ścigaczewski w biegu płotkarskim na 60 m(7, 56 sek. ). Kolejny medal, brązowy, był zasługą Roberta Maćkowiaka na 400 m(46, 00 sek. ). W klasyfikacji medalowej Polska zajęła trzecie miejsce za Niemcami i Rosją. W Walencji padły dwa rekordy świata. W trójskoku ustanowiła go Brytyjka Ashia Hansen skokiem 15, 16 m. Andżela Bałachanowa z Ukrainy skoczyła w hali najwyżej o tyczce -- 4, 45 m.

Przed finałowym biegiem na 1000 metrów Sebastian Chmara miał 159 pkt. przewagi nad Lwem Łobodinem z Rosji i 209 punktów nad Jonem Magnussonem z Islandii. Zanim doszło do tak krzepiącej serca sytuacji, Polak wykonał sześć ciężkich prac, z których najwyższą jakość miały skok w dal...