Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konrad Dynowski

27 marca 1998 | Prawo | KP

Konrad Dynowski

"Był przedstawicielem tego zwycięskiego rozumu, który formuły stwarza, ale się w nich nie zamyka" -- powiedział o Konradzie Dynowskim wybitny prawnik polski, prof. Wacław Makowski. Bo też należał on do tych polskich prawników, którzy tworzyli fundamenty pod współczesne, nowoczesne prawo polskie. Wyróżniał się niezwykłą erudycją prawniczą, wiedzą zdobytą własnym talentem i pracą, a przy tym -- największą dobrocią. Swą ogromną wiedzę, jak mógł najlepiej, przekazywał innym.

Urodził się 17 grudnia 1862 r. w Czernichowie. Po latach dziecinnych spędzonych w Berdyczowie pobierał nauki szkolne początkowo we Lwowie, a potem w Lozannie, gdzie przebywał pod opieką płk. Zygmunta Miłkowskiego, znanego pod pseudonimem literackim Teodor Tomasz Jeż. Studia prawnicze ukończył w Kijowie, a następnie jako stypendysta rosyjskiego Ministerstwa Oświaty studiował prawo rzymskie w Berlinie, Fryburgu i Heidelbergu. Studia zakończył pracami: "O przedawnieniu" i "Formulae in ius et in factum conceptae", za które nagrodzono go złotym medalem.

Po powrocie do Rosji w 1889 r. jako docent prawa rzymskiego rozpoczął wykłady...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1346

Spis treści
Zamów abonament