Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy trener

07 lipca 1994 | Sport | WM

Hokej

Nowy trener

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie ma nowego trenera. Polski Związek Hokeja na Lodzie podpisał dwuletnią umowę z 45-letnim Białorusinem Władimirem Safonowem, który opiekować się będzie nie tylko kadrą seniorów, ale pełnić będzie także obowiązki głównego trenera w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZHL w Sosnowcu. Safonow pracował już z polskimi hokeistami -- w latach 1989--91 był trenerem Cracovii.

"Stawiam sobie wysoki cel. Zamierzam w przyszłorocznych mistrzostwach świata grupy B osiągnąć jak najlepszy wynik -- awansować do grupy A" -- powiedział Safonow, pytany o najbliższe plany w pracy z reprezentacją. "Zamierzam sprawdzić wszystkich kandydatów do drużyny narodowej, w tym również tych, którzy występują w zagranicznych klubach. Przedtem jednak muszę zapoznać się z zawodnikami, poznać ich przygotowanie fizyczne, walory taktyczne. Będzie ku temu okazja podczas meczów ligowych i międzynarodowych" -- dodał.

Przypomnijmy, że Białorusin Władimir Safonow zastąpił na stanowisku trenera polskiej reprezentacji Łotysza Ewalda Grabowskiego. Będzie lepiej?

W. M.

Brak okładki

Wydanie: 211

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament