Za dużo gwiazd

17 listopada 2003 | Sport | NK
źródło: Nieznane

Baraże o piłkarskie mistrzostwa Europy Łotwa wygrała z Turcją, a Szkocja z Holandią - Wszyscy mają szanse

Szkocja - Holandia 1:0. Paul Dickov (Szkocja, z lewej) i Giovanni Van Bronckhorst.

(c) REUTERS

Po pierwszych meczach barażowych o wejście do finałów mistrzostw Europy nie ma drużyn zdecydowanie przegranych. Trzy mecze: Rosja - Walia, Szkocja - Holandia i Łotwa - Turcja zakończyły się wynikami, które można nazwać niespodziankami. Rewanże w najbliższą środę.

Mecz w Rydze ściągnął na niewielki stadion Skonto aż 10 tysięcy kibiców, ale czy można się im dziwić, że chcieli być świadkami historycznego wydarzenia? Przeczuwali, że będzie dobrze i było. W 29. minucie gola zdobył Maris Verpakovskis, ten sam, który w Sztokholmie "załatwił" swojej drużynie awans do baraży. W kolejnych minutach Łotysze jeszcze raz udowodnili, że radzą sobie przyzwoicie w obronie. Turcy bili głową w mur, a do tego tracili przed rewanżem kolejnych zawodników - czerwoną kartkę, za faul na Rimkusie, zobaczył Emre Asik, a żółte, równoznaczne z nieobecnością na boisku w Stambule w najbliższą środę (nie były to ich pierwsze upomnienia), bramkarz Rustu i Fatih. W Turcji będzie Łotyszom bardzo gorąco, jednak są w stanie wyeliminować trzecią drużynę mistrzostw świata i po raz...