Rany powierzchowne

22 listopada 2003 | Sport | WM

Ekstraklasa koszykarzy

W dwóch piątkowych meczach 7. kolejki pewnie wygrywali faworyci: Prokom Trefl Sopot i Anwil Włocławek. Inne mecze tej kolejki w sobotę i niedzielę.

Prokom pokonał u siebie różnicą prawie 30 punktów (93:64) Astorię Bydgoszcz, a Anwil zwyciężył na wyjeździe 76:62 Spójnię Stargard Szcz. Drużyna z Sopotu, dotąd niepokonana w rozgrywkach, pozostanie liderem Era Basket Ligi, natomiast Anwil (jedna porażka) zachowa pozycję wicelidera.

Debiutująca w ekstraklasie Astoria nie miała w Sopocie żadnych szans. Już po pierwszej kwarcie (33:16) jasne było, że Prokom jest nie do zatrzymania. Potem trochę rywala oszczędzał, ale w ostatniej kwarcie znowu zagrał serio. Za wysokie progi dla Astorii.

W kasie Spójni pusto, więc na boisko wybiega całkowicie polski, w dodatku juniorski, skład. Zderzenie z Anwilem mogło się skończyć znacznie gorzej. Spójnia przegrała 14 punktami. To znaczy, że odniosła rany tylko powierzchowne. W.M.