Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zbyt trudne życie

10 września 2004 | Nauka i Technika | MM
źródło: Nieznane

Zapobieganie wielu samobójstwom jest możliwe, jeśli otoczenie nie będzie obojętne

Zbyt trudne życie

Co 40 sekund na świecie jakiś człowiek odbiera sobie życie. Ponad milion osób rocznie na kuli ziemskiej ginie śmiercią samobójczą, w Polsce ponad 5 tys. osób. Blisko 50 milionów ludzi podejmuje takie próby - jeśli przeżyją, z reguły pozostawieni są sami sobie. Co robić, żeby tak nie było? WHO ogłosiła 10 września Światowym Dniem Przeciwdziałania Samobójstwom.

W ciągu ostatniego półwiecza liczba osób skutecznie odbierających sobie życie wzrosła o 45 proc. Już teraz ginie w ten sposób więcej ludzi niż z powodu wojen i zabójstw łącznie, a eksperci alarmują, że do 2020 r. liczba samobójstw może wzrosnąć nawet o kolejne 0,5 mln rocznie.

Problem całego świata

W Europie, gdzie wskaźnik samobójstw jest jednym z najwyższych na świecie, samobójcy wyprzedzają w tragicznych statystykach nawet ofiary wypadków samochodowych. Co gorsza, liczby te nie uwzględniają nieudanych prób...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3327

Spis treści
Zamów abonament