Mecz z drzemką

29 sierpnia 2008 | Sport | Krzysztof Rawa
Najlepsza polska tenisistka w turnieju indywidualnym na razie nie przegrała w Nowym Jorku seta
źródło: AP

Agnieszka Radwańska z przygodami wywalczyła trzecią rundę. Pokonała Kolumbijkę Marianę Duque Marino 6:0, 7:6, przed nią mecz ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą

Sensacją dnia była porażka liderki światowego rankingu Serbki Any Ivanović z Francuzką Julie Coin (188. WTA) 3:6, 6:4, 3:6. Mecz trwał godzinę i 57 minut. Doskonale serwująca 25-letnia Coin (pięć asów) wygrała go za trzecim meczbolem.

Pierwszy set meczu Agnieszki Radwańskiej przebiegał błyskawicznie. Piłka po piłce Polka zbliżała się do wygranej do zera. Mariana Duque Marino, ranking 125. WTA, dostawała bolesną nauczkę, że odwaga i silny forhend to za mało na wielkie wyniki.

Kłopoty Polki zaczęły się na początku drugiego seta. Prowadziła 2:0, Kolumbijka wreszcie wygrała gema i w przerwie poprosiła o pomoc lekarza. Potrzebowała go do zmiany opatrunku lewej stopy. Zaczęło się cięcie bandaży, smarowanie, pudrowanie, zakładanie nowych plastrów.

Radwańska bez widocznego powodu zaczęła nagle przegrywać z...