Zwyciężyli, bo bronili

13 marca 2009 | Życie Warszawy | kaszaj

AZS Politechnika pokonała Norgips Piaseczno 88:57. Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej drużyna Arkadiusza Miłoszewskiego jest liderem II ligi i ma praktycznie zapewniony awans do play-off.

Do zwycięstw gospodarzy poprowadził obrońca Marek Popiołek, który jeszcze w środę grał razem z drużyną Polonii 2011 w Tychach. W pierwszej kwarcie gospodarze zaskoczyli rywali mocną obroną. Efekt? Politechnika prowadziła aż 28:5. Potem część strat odrobił najlepszy w zespole gości Sebastian Okoła. Jednak po przerwie drużyna Miłoszewskiego znów świetnie broniła, a Norgips opadł z sił.

Wynik

∑ AZS – Norgips 88:57 (28:5, 9:20, 34:21, 17:11)• AZS: Wójcicki 20, Popiołek 17, Pełka 12, Sulima 10, Nowakowski 7, Jaremkiewicz 6, Jankowski 6, Łańcucki 4, Exner 3, Linowski 2, Nędzi 1 • Norgips: Okoła 20, Podobas 12, Chelis 9, Majewski 6, Zapert 4, Bocianowski 4, Wójcikowski 1, Boryczko 1.