14 kwietnia 2009 | Życie Warszawy | Marcin Dobski
Marcin Stańczyk i koledzy z Dolcanu cieszą się z kolejnego triumfu
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa

Dolcan Ząbki pokonał u siebie Stal Stalową Wolę 2:0. Piłkarze Marcina Sasala zdobyli obie bramki w końcówce meczu

Niektórzy kibice pogodzeni z remisem opuszczali stadion, gdy do końca spotkania zostały trzy minuty. Powinni żałować, bo blisko 90 minut nudnej gry zrekompensowała końcówka meczu.

Najpierw piłkarze Dolcanu szybko rozegrali rzut rożny, a dośrodkowanie minęło wszystkich zawodników w polu karnym i dotarło do Andrzeja Stretowicza. Ten posłał piłkę na szósty metr, gdzie strzałem głową wbił ją do bramki Artur Jędrzejczyk. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył trzy minuty. W 91. minucie trener Sasal wprowadził na plac Dariusza Papierza w miejsce Michała Zapaśnika. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę, bo pomocnik przy pierwszym kontakcie z piłką popisał się pięknym strzałem zza pola karnego i ustalił wynik.

– Miałem wejść na boisko i przytrzymać piłkę, a udało się strzelić – mówił zaraz po...