Mieć spryt i pieniądze

14 kwietnia 2009 | Sport | Paweł Wilkowicz
Federico Macheda – drugi mecz w Premiership i druga bramka
źródło: AP

Villarreal w kłopotach: nastoletni rezerwowy Federico Macheda znów dał zwycięstwo Manchesterowi i utrzymał ten zespół na prowadzeniu w Premiership

Macheda ma niespełna 18 lat, ale już potężną sylwetkę, do tego wdzięk gwiazdora filmów klasy C (Cristiano Ronaldo to przy nim wzór dobrego smaku) i bardzo szybkie nogi.

Tydzień temu Włoch zadebiutował w Premiership i w ostatnich minutach meczu z Aston Villą zapewnił United zwycięstwo pięknym golem. W ten weekend w meczu z Sunderland wszedł na boisko w 75. minucie, zmieniając Dymitara Berbatowa, a już minutę później strzelił gola na 2:1. Tym razem nie tak ładnego – przystawił stopę do piłki uderzonej przez Michaela Carricka – ale równie ważnego.

Trzeba mieć fantazję jak Alex Ferguson, żeby wpuścić dziecko na boisko w sytuacji, gdy nic się nie udaje jego starszym kolegom. Trzeba też mieć spryt i pieniądze na dobrych poszukiwaczy talentów, żeby w porę wykraść kogoś takiego jak Macheda z klubu, który go wychował. Manchester podebrał Machedę z Lazio Rzym dwa lata temu.

Cokolwiek jeszcze Macheda osiągnie, jego dwa pierwsze gole w zawodowym futbolu nie pójdą w zapomnienie. Mogą się okazać decydujące w walce United o obronę mistrzostwa.