Maciej Lampe obiecuje, że podczas mistrzostw Europy  będzie jeszcze lepiej
autor zdjęcia: Marian Zubrzycki
źródło: Fotorzepa
Maciej Lampe obiecuje, że podczas mistrzostw Europy będzie jeszcze lepiej

Polska – Chorwacja 71:67. Polacy zrewanżowali się wyżej notowanym rywalom za porażkę w pierwszym spotkaniu

Trener Chorwatów Jasmin Repesa nie wystawił w środę pierwszego rozgrywającego, bohatera wtorkowego meczu Zorana Planinicia i zapłacił za to porażką.

W polskim zespole w rodzinnym mieście zagrał natomiast łodzianin Maciej Lampe, drugi nasz reprezentant z przeszłością w NBA. Po pięciu latach przerwy w dziesiątym występie w narodowej drużynie seniorów grał 16 minut, zdobył pięć punktów, miał sześć zbiórek i asystę. Z nim na parkiecie polski zespół dominował pod koszami. Wygrał zbiórki w całym spotkaniu 42:31. Łatwiej też było...