Weszli na wyższe obroty

21 czerwca 2010 | Mundial | Michał Kołodziejczyk
Rozbawiony czerwoną kartką Kaka, z tyłu strzelec dwóch bramek Luis Fabiano
źródło: REUTERS

Brazylia – Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1. W drugiej połowie piłkarze Dungi zaczęli czarować. Niestety zaczarowali także sędziego

Arbiter nazywał się Stephane Lannoy i nie był ani z Mali, ani z Nowej Zelandii – a sędziów z tych krajów na mundialu obawiano się najbardziej. Lannoy przyjechał z Francji, gdzie prowadzi zawody Ligue 1, ale widocznie blisko 100 tysięcy ludzi na Soccer City zrobiło na nim za duże wrażenie.

Sędzia nie wypaczył wyniku, bo Brazylijczycy pokazali Afryce, dlaczego jeszcze długo niczego na mistrzostwach świata nie osiągną nawet ich najlepsze drużyny, jednak drugi gol Luisa Fabiano – pięć minut po przerwie – strzelony został po tym, jak napastnik Sevilli dwa razy przyjął piłkę ręką. Gol był piękny, bo po drodze Fabiano przerzucił piłkę nad dwoma rywalami i minął trzeciego, ale nie wypadało się nawet po nim cieszyć. Lannoy na protesty piłkarzy Wybrzeża Kości Słoniowej tylko się uśmiechał.

Sędzia pomylił się też pokazując czerwoną kartkę Kace. Po...