Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Piramida szczęścia

19 sierpnia 1996 | Nauka i Technika | KF

Ze szkła i blachy

Piramida szczęścia

Rośnie w świecie zainteresowanie piramidami lub tylko ich kształtem. Coraz częściej spotyka się opinie i to wśród uznanych uczonych, że starożytni byli świadomi istnienia jakiś nieznanych sił i prądów płynących z wszechświata.

Szał piramidek przeszedł i przez Polskę, choć w niezwykle uproszczonej wersji. Mieliśmy rodzimej produkcji modele piramidek dla przechowywania żywności, piramidki, pod którymi same ostrzyły się żyletki oraz takie, pod którymi woda w naczyniu nabierała właściwości zdrowotnych. Niektóre pomysły uzyskały nawet miano wynalazków i są chronione wpolskim Urzędzie Patentowym.

Gipsowe modele piramidek stoją zapomniane w kącie niejednego mieszkania.

Chyba nikt jednak dotychczas nie zamieszkał w piramidzie.

Na Zachodzie architekci propagują zastosowanie kształtu ostrosłupa dla potrzeb budownictwa mieszkaniowego, sanatoryjnego i nawet sakralnego. Fakty są nadal zagadkowe, ale potwierdzają szczególną przydatność wnętrza piramidy np. w przypadku dehydracji materiału. Ale o tym państwo Ziółkowscy z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 835

Spis treści
Zamów abonament