Czy stosunki Państwo-Kościół ulegną zmi
Ratyfikacja konkordatu, nowa ustawa aborcyjna
Czy stosunki Państwo-Kościół ulegną zmi
Po exposé premiera Waldemara Pawlaka, jego spotkaniu z prymasem kardynałem Józefem Glempem oraz szefa URM z sekretarzem Konferecji Episkopatu znów aktualny stał się temat stosunków państwa z Kościołem, a szczególnie konkordatu. Swoje stanowisko dorzuciła Parlamentarna Grupa Kobiet pod przewodnictwem Barbary Labudy (UD) , postulując nowelizację ustawy antyaborcyjnej, nową ustawę o edukacji seksualnej w szkołach, nowe przepisy dotyczące sterylizacji, sztucznego zapłodnienia, legalizacji konkubinatu.
Powraca idea referendum w sprawie aborcji. Wedle niektórych, przyjęcie tych w szystkich propozycji to nic innego, jak
mała rewolucja ustrojowa
W śród posłów koalicji najbardziej rozpowszechnione wydaje się przekonanie, że zarówno Kościół, jak i państwo w kwestii konkordatu "jakoś się dogadają". Janusz Piechociński z PSL mówi o konieczności "okołokonkordatowych" uzupełnień, precyzujących niejasności samej umowy, której treść, przypominamy, nie może podlegać poprawkom i zmianom. Ratyfikacja...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta