Czekając na rewolucję
Kolejna wersja komputera sieciowego
Czekając na rewolucję
Postęp w dziedzinie komputerów jest mierzony najczęściej w wielkościach określających szybkość działania procesora, dostępnej pamięci i pojemności twardego dysku. Przeciętny użytkownik jest dosłownie zalewany potokiem różnych megahertzów i megabajtów, które osobie nie wtajemniczonej nie mówią absolutnie nic.
Najlepszy interes robią na tym producenci oprogramowania oraz sprzętu. Ci pierwsi piszą coraz bardziej skomplikowane programy, a im bardziej są one skomplikowane, tym bardziej stają się wymagające. Do normalnej pracy potrzebna jest zatem bardzo szybka maszyna. Aby napisać i wydrukować krótki list większość użytkowników używa dziś edytora tekstu Word na komputerze z procesorem Pentium. A zatem -- paradoksalnie -- mimo że podzespoły elektroniczne tanieją, ceny komputerów rosną. A za to wszystko muszą płacić użytkownicy. Ci, którzy tego nie zrobią, w krótkim czasie przekonają się, że nowy system operacyjny nie uruchamia się na danym komputerze, ponieważ ma on za mało pamięci, lub też zbyt mały twardy dysk. W związku z tym, z roku na rok rosną koszty utrzymania komputerów -- rozszerzenia sprzętowe i unowocześnianie bazy programowej. Wyliczono, że w Stanach Zjednoczonych na jedno stanowisko wydaje się kilka tysięcy dolarów rocznie, czyli...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta