Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

30 grudnia 1996 | Kraj | IT

Informacje

Czternaście tysięcy mieszkańców, jeden senator, jeden wiceminister, jedna aktorka warszawskiego teatru, jedna gwiazda poezji, jeden Szwajcar, który wybrał Polskę, międzynarodowe

przejście graniczne, specjalna strefa ekonomiczna wymyślona i kierowana przez byłego sekretarza partii, siódmy rok ten sam burmistrz z dawnego Komitetu Obywatelskiego "S" i zastępca -- liberał z Unii Wolności. Gołdap 2000 Iwona Trusewicz

-- Leżymy tak -- trzy kilometry od granicy z Rosją, 170 kilometrów od Olsztyna i 165 kilometrów od Białegostoku. Jak w Polsce wprowadzany będzie nowy podział administracyjny, to rozpiszemy konkurs ofert i wybierzemy najkorzystniejszą -- śmieje się Jarosław Słoma, z urzędu wiceburmistrz Gołdapi, z serca "entuzjasta regionalny", z wykształcenia historyk-archiwista po gdańskim uniwersytecie, z zawodu nauczyciel, z politycznych przekonań liberał, członek władz Unii Wolności.

-- W ciągu sześciu ostatnich lat wyrąbaliśmy sobie przejście graniczne, specjalną strefę ekonomiczną, zmianę oblicza miasta i zmianę o nim opinii. Należy nam się powiat! -- 42-letni burmistrz Marek Miros przed trzynastoma laty sprowadził się tutaj z Warszawy. Absolwent SGPiS zamieszkał w podgołdapskiej wsi Boćwinka.

Wieś leży między Główką a Lisami. Ma 372 mieszkańców, pegeerowskie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 952

Spis treści
Zamów abonament