Prawo sieci informatycznych
EKSPERTYZA
Nie tylko dla użytkowników Internetu
Prawo sieci informatycznych
JANUSZ BARTA, RYSZARD MARKIEWICZ
Czy przepisami prawa prasowego lub -- jak niektórzy wolą -- prawa mediów (które swoim działaniem obejmuje nie tylko prasę drukowaną, ale radio i telewizję) należy objąć także sieci informatyczne?
Oczywiście trudno nie dostrzec pewnych podobieństw między funkcjami, które spełniają te sieci, a funkcjami tradycyjnych środków masowego przekazu. Korzystanie z sieci informatycznych to nie tylko dostęp do samych (najczęściej myślimy tu o naukowych) informacji, lecz także do wiadomości o bieżących wydarzeniach, a także do filmów, muzyki, zbiorów muzealnych itd. Niemniej zdaniem wielu zrównywanie czy sprowadzanie do jednego mianownika szybko rozwijającej się sieci autostrad informatycznych i techniki multimedialnej, z jednej strony, oraz radiofonii i telewizji (komunikacja masowa) , z drugiej, jest nieporozumieniem. Podobnie nietrafne byłoby stawianie tu znaku równości z posługiwaniem się telefonami (komunikacja indywidualna) . Tym bowiem, co już...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta