Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Życie po zużyciu

18 listopada 1997 | Nauka i Technika | KF

ŚRODOWISKO

Dyrektywa UE zakłada 95 -- proc. recykling samochodu w 2015 r.

Życie po zużyciu

K RYSTYNA FOROWICZ

Pierwsza w Polsce sieć recyklingu samochodów już niebawem zacznie przyjmować auta do demontażu. Organizowany jest system skupu i transportu złomu, zużytych akumulatorów, stłuczki szklanej, tworzyw sztucznych, olejów przepracowanych oraz opon. Sieć finansuje i realizuje grupa kapitałowa Impexmetal S. A. Ośrodek i stacje pilotowe zlokalizowano w spółce Scrapena S. A. - Herby koło Częstochowy.

- Zdemontowanych samochodów jesteśmy w stanie odzyskać 85 proc. użytecznych części i materiałów, tyle ile zaleca osiągnąć Unia Europejska do 2002 r. - zapowiedział inż. Mariusz Dziekański z Impexmetalu podczas międzynarodowej konferencji "Recykling samochodów", która odbyła się w Warszawie. Swoimi doświadczeniami na spotkaniu dzielili się tacy potentaci motoryzacyjni jak m. in. Fiat Auto z Turynu, Peugeot, BMW. W każdym z tych koncernów system demontażu i recyklingu samochodów działa od kilku lat.

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów zorganizował tego typu konferencję już po raz drugi. Pierwsza odbyła się dwa lata temu.

W tym okresie - podkreślił doc. Stanisław Kaczanowski, dyrektor PIAP, przewodniczący Komitetu Programowego Konferencji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1233

Spis treści
Zamów abonament