Modny Strój chce szyć, a nie budować
Jaki inwestor pomoże
Modny Strój chce szyć, a nie budować
Upadły Modny Strój w Płońsku chcą kupić dwie firmy: krawiecka i budowlana. Tylko jedna z nich, jak twierdzą byli pracownicy i burmistrz, gwarantuje odtworzenie miejsc pracy. Chce zatrudnić 150 szwaczek, dla których w Płońsku brak zajęcia. Zaproponowała jednak nieco mniejszą kwotę niż jejkonkurent i może z nim przegrać.
Syndyk i sędzia komisarz, pełniący pieczę nad majątkiem spółdzielni, są zobligowani do uzyskania jak najlepszej zapłaty z jego sprzedaży. Inne kryteria, w tym odtworzenie produkcji, są dla nich dodatkowymi wskazaniami. Przeciwko takiemu podejściu występują władze samorządowe i związkowe Płońska. Inne przykłady, jak chociażby sprzedaż łódzkiego Dywilanu czy Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Kwidzynie, wskazują, że należałoby się zastanowić nad ich wnioskami.
Modny Strój znany w kraju i za granicą
Działalność krawiecka na skalę przemysłową zaczęła się w Płońsku w 1951 r. , gdy powstała rzemieślnicza spółdzielnia pracy krawców....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta