Lekarstwo na zniechęcenie
PROBLEMY
Obrona przed wypaleniem zawodowym nie jest łatwa
Lekarstwo na zniechęcenie
Osoby, które swoje życie zawodowe związały z niesieniem pomocy innym, muszą się liczyć, że po pewnym czasie dotknie ich stan, który określany jest mianem wypalenia. Jego najpoważniejszą konsekwencją jest zobojętnienie na sprawy drugiego człowieka i drastyczne obniżenie poziomu świadczonych usług wobec osoby potrzebującej pomocy.
Bardzo interesujące omówienie tej problematyki znajdujemy w styczniowym numerze miesięcznika "Charaktery", piśmie poświęconym problemom psychologicznym.
"W subiektywnym odczuciu zespół wypalenia manifestuje się chronicznym dyskomfortem, narastającym zmęczeniem, przygnębieniem, rozdrażnieniem, niechęcią wobec pracy i miejsca pracy, częstymi rozważaniami o zmianie miejsca zatrudnienia lub nawet zawodu" -- pisze Marek Grębski, psycholog pracujący w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Stroniu Śląskim. Takie objawy mogą wystąpić u psychologów, psychiatrów, doradców zawodowych, konsultantów od spraw personalnych, kuratorów społecznych. Na pewno nie omijają...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta