Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ernest Till

17 sierpnia 1998 | Prawo | KP

LEKSYKON PRAWNIKOW POLSKICH

Ernest Till

Prof. dr Ernest Till, zasłużony profesor prawa cywilnego na Uniwersytecie im. Jana Kazimierza we Lwowie, to postać wybitna wpolskiej nauce prawa XIX i pierwszej połowy XX w. Spod jego pióra wyszedł najobszerniejszy wjęzyku polskim system prawa cywilnego. Jemu zawdzięczamy pierwszy projekt części ogólnej prawa ozobowiązaniach. Jako cywilista był przedstawicielem szkoły prawa pozytywnego, której dorobek znalazł wyraz wkodyfikacjach prawa cywilnego z końca XIX i początku XX stulecia. Olbrzymią erudycję zawdzięczał niestrudzonej pracy i znakomitej jej organizacji. Stworzył iprzez pół wieku redagował lwowski " Przegląd Prawa i Administracji". Był wiceprezydentem Komisji Kodyfikacyjnej RP.

Ernest Till, urodzony 4 stycznia 1846 r. w Brzeżanach, gimnazjum istudia ukończył we Lwowie. Tytuł doktora praw uzyskał w 1871 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę wgalicyjskiej Prokuratorii Skarbu, anastępnie przeszedł do zawodu adwokackiego, w którym pozostawał od 1878 do 1905 r. W 1877 r. obronił na uniwersytecie lwowskim pracę habilitacyjną iotrzymał tytuł docenta. Odtąd, aż po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1466

Spis treści
Zamów abonament