Nowa technika w Polskiej Agencji Prasowej
Realnie w ciągu roku
Nowa technika w Polskiej Agencji Prasowej
Rozmowa z prezesem Polskiej Agencji Prasowej Włodzimierzem Gogołkiem
Polska Agencja Prasowa, bez względu na ostateczne jej prawne usytuowanie, musi unowocześniać swoją technikę, by pod tym względem nie o dbiegać o d swoich odbiorców. Urządzenia, w jakie jest wyposażona, są nienowoczesne, jak wiem, na jeden komputer przypada w kierowanej przez pana firmie czterech dziennikarzy?
Każda agencja stara się skracać czas pomiędzy powstawaniem a dystrybucją informacji. Wymaga to i od nas zmian w użytkowanej technice. Ważne jest zatem szybkie dostarczenie informacji odbiorcom. Skutecznym sposobem rozwiązania tych problemów jest umiejętne wykorzystanie komputerowych technik informacyjnych. Ogromny wpływ na to ma proces przesyłania informacji "z terenu". Chodzi o szybkość i niski koszt. Oba te warunki spełnia cyfrowa transmisja danych. Moim zdaniem może i powinna być ona wykorzystywana przez korespondentów, przede wszystkim zagranicznych. Koszt przykładowo przesłania depeszy fia faks z USA w stosunku do kosztu poczty elektronicznej tzw. e-mailu jest wielokrotnie większy. Praktyczna realizacja tego przedsięwzięcia napotyka często znaczące bariery. Są nimi zazwyczaj o pinie o fatalnej łączności i o konieczności ogromnych inwestycji na sprzęt...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta