Felietony
- Rafał Koczorowski: Medyczny internet
- Andrzej Horodeński: Komentarz
- Jan Palarczyk: Amerykański łącznik
- Tomasz Świderek: TMT na giełdzie
- Mirosław Usidus: Świat w pajęczynie
- Renata Wróbel: Stronniczy przewodnik po internecie
Szalone krowy
Ostatnie miesiące XX wieku, czego wszyscy byliśmy świadkami, stały pod znakiem problematyki chorób zakaźnych. Na skutek wywołanej przez doniesienia prasowe, i rozdmuchanej do niebotycznych rozmiarów, paniki przed tzw. chorobą wściekłych krów (BSE) tematyka tego rodzaju chorób robi obecnie zawrotną karierę. I tak, jedna w wyszukiwarek internetowych podaje adresy już ponad 40 tys. stron odnoszących się do choroby Creutzfeldta-Jacoba. Natomiast jedną z najczęściej odwiedzanych stron http://www. mad-cow.org zawierającą ponad 7 tys. artykułów poruszających problem BSE odwiedziło już ponad 767 tys. internautów. Prezentowane przeze mnie dane pochodzą z 10.01.2001; prawdopodobnie obecnie liczby te są znacznie większe!
Wydarzenia powyższe pozwalają na ilustrację zjawiska, związanego z problemem informowania medycznego czy informowania o tematyce medycznej. Część problemu rodzi się z pewnego nieporozumienia, wynikającego z braku ścisłej definicji odbiorcy komunikatów i informacji. Po drugie zaś, z braku trzeźwej
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta