Radykałowie i technokraci
Radykałowie i technokraci
RYS. PAWEŁ GAŁKA
RAFAŁ A. ZIEMKIEWICZ
Sondażowe wyniki SLD przyprawić mogą o zawrót głowy: zapowiada się, że lewica odniesie zwycięstwo tak miażdżące, o jakim w krajach mających ustabilizowaną scenę polityczną nie da się nawet marzyć. Zbyt miażdżące, jak sądzę, by na myśl o tym jej liderom nie chodziły ciarki po plecach.
Leszek Miller jest z całą pewnością bardzo sprawnym politykiem, zapewne najsprawniejszym w III RP. Wprawdzie daleko mu do medialności Kwaśniewskiego, ale - w przeciwieństwie do niego - nie traci głowy - nigdy jeszcze nie zaplątał się w tłumaczeniach ani nie zabrnął w sytuację, z której musiałby salwować się ucieczką po drabinie. Jest również, o czym w dalszej części tego tekstu, politykiem, który potrafi uczyć się na błędach popełnianych przez przeciwników. Nie jest jednak cudotwórcą.
A tylko wtedy mógłby zaspokoić oczekiwania wyborców, którzy dziś go popierają. Są bowiem wśród nich zarówno ci, którzy na przemianach gospodarczych wygrali i oczekują ich kontynuacji, jak i ci, którzy negują je całkowicie i spodziewają się, że SLD, jeśli nawet nie cofnie czasu do epoki Gierka, to przynajmniej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta