Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podaż zmienić w popyt

18 września 2001 | Ekonomia | MP
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Rozmowa Jacek Turczyński, dyrektor generalny Poczty Polskiej

  • Informacje o firmie
  • Opinia Podaż zmienić w popyt

    FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI

    Rz: Co jest celem strategii rozwoju Poczty Polskiej?

    JACEK TURCZYŃSKI: Podstawowym celem strategii jest zmiana Poczty z firmy, która kieruje się mentalnością podażową, na firmę popytową. W przeszłości Poczta Polska działała jak urząd, w przyszłości ma funkcjonować jak firma komercyjna i rynkowa. Musimy przekształcić firmę w zakresie mentalności, organizacji i zarządzania. I to już się dzieje.

    Mówi Pan, że Poczta musi być bardziej konkurencyjna. Tymczasem temat jakości usług przemyka w strategii, nie jest jej tematem przewodnim.

    Realizujemy już pięcioletni program poprawy jakości usług pocztowych. Na początku przyszłego roku wprowadzimy kategoryzację przesyłek. Wprowadzimy przesyłki ekspresowe, które mają być doręczane w ciągu jednego dnia, będą także przesyłki ekonomiczne, które trafią do odbiorcy po kilku dniach.

    Oprócz podstawowej działalności, czyli świadczenia powszechnych usług pocztowych, poczty na świecie świadczą jeszcze trzy typy usług: finansowe, logistyczne i dostępu do sieci internetowej. Ze strategii wynika, że Poczta Polska w największym stopniu chciałaby rozwijać usługi finansowe. Czy oznacza to zaniechanie rozwoju usług

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2421

Spis treści

Listy

Zamów abonament