Jak zatrudniamy telepracowników
Czytelnik błędnie posługuje się pojęciem ryczałt. Kodeks pracy w części dotyczącej telepracy nie mówi o ryczałcie, lecz o ekwiwalencie pieniężnym za używanie do telepracy komputera, który jest własnością telepracownika. Przepisy nie określają jego wysokości. Stanowią jedynie o tym, jak go wyliczyć. Przy jego obliczaniu pracodawca bierze pod uwagę w szczególności normy zużycia sprzętu, jego udokumentowane ceny rynkowe oraz ilość wykorzystywanego materiału na potrzeby pracodawcy i jego ceny rynkowe.
Wysokość ekwiwalentu strony powinny określić w odrębnej umowie albo w wewnętrznych przepisach firmy dotyczących stosowania telepracy.
Zapłata za komputer ¦ Zakład pracy chronionej kupuje ze środków zakładowego funduszy rehabilitacji osób niepełnosprawnych komputery, a następnie przekazuje je na własność niepełnosprawnym telepracownikom. Czy za sprzęt sfinansowany z zfron też trzeba telepracownikom wypłacać ekwiwalent?...Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta