Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Globalne radio

09 maja 1996 | Nauka i Technika | AJ

Globalne radio

Nie trzeba już mieć radioodbiornika z zakresem fal krótkich, jeśli chce się posłuchać wiadomości nadawanych przez stacje radiowe funkcjonujące na przeciwnej półkuli. Co więcej -- nie trzeba nawet czekać do równej godziny, by posłuchać tych wiadomości. Warunek jest tylko jeden -- trzeba mieć dostęp do komputera wyposażonego w łącze internetowe i oprogramowanie przeznaczone do "słuchania radia".

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy pojawiło się sporo firm, które zajęły się wykorzystaniem Internetu jako medium do rozpowszechniania programów radiowych w skali globalnej. O jednej z najciekawszych inicjatyw napisał niedawno brytyjski tygodnik naukowy "New Scientist". Londyńska firma World Radio Network (WRN) zajmuje się rozpowszechnianiem programów narodowych stacji radiowych z 25 krajów wykorzystując sieci kablowe, systemy satelitarne oraz -- właśnie -- sieć Internet. Przeprowadzone przez nią badania marketingowe wykazały m. in. , że osoby mieszkające na Zachodnim Wybrzeżu USA mają duże trudności ze "złapaniem" krótkofalowych stacji europejskich. Jeszcze większe kłopoty mają amerykańscy rezydenci pochodzący z Europy Wschodniej, którzy niemal na całym obszarze USA mają problemy z odbiorem stacji radiowych nadających w języku ojczystym.

World Radio Network rozpowszechnia programy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 746

Spis treści
Zamów abonament