Do Atlanty bez śniadania

27 lipca 1996 | Sport | KG

Srebrny medal florecistów

Drużyna szermierzy florecistów w składzie: Ryszard Sobczak, Piotr Kiełpikowski, Adam Krzesiński, Jarosław Rodzewicz, zdobyła srebrny medal. W półfinale pokonała Austrię 45:38, a w finale uległa Rosji 40:45. Trzecie miejsce zajęła Kuba, która wygrywa w każdym turnieju, w którym startuje, pod warunkiem że nie są nim igrzyska olimpijskie.

Cóż może zrobić drużyna składająca się z szermierza, który w turnieju indywidualnym zajął 15. miejsce, z drugiego szermierza, który był 14. , ale obecnie jest chwilowym kaleką, z trzeciego szermierza, który w turnieju indywidualnym nic nie zdziałał, i z czwartego, który we wtorek w południe wsiadł w Warszawie do samolotu, przeleciał pół świata, przespał się w Atlancie sześć godzin i przystąpił w czwartek rano do turnieju? Okazuje się, że bardzo dużo. Polacy wygrali trzy mecze, a w finale prowadzili z Rosją 33:31. Niestety, decydujące trafienia zadawali przeciwnicy.

Jarosław Rodzewicz opowiada o swoich przygodach: "Spałem sobie smacznie, gdy o 4. 50 nad ranem we wtorek zadzwonił w moim mieszkaniu w Gdańsku telefon. Myślałem, że śnię, gdy po drugiej stronie rozpoznałem głos trenera Szymańskiego. Dopiero po chwili uświadomiłem sobie, że Szymański...