Latająca Justyna z Otepaeae

23 stycznia 2012 | Sport | Paweł Wilkowicz
Justyna Kowalczyk między Marit Bjoergen  i Therese Johaug.  Tak wygląda również klasyfikacja Pucharu Świata. Ale kolejność może się zmienić już  za dziesięć dni  po sprincie  w Moskwie
źródło: PAP/EPA
Justyna Kowalczyk między Marit Bjoergen i Therese Johaug. Tak wygląda również klasyfikacja Pucharu Świata. Ale kolejność może się zmienić już za dziesięć dni po sprincie w Moskwie

Zdobywa medale igrzysk i mistrzostw od sześciu lat, Puchary Świata nieprzerwanie od trzech, ale takiego weekendu jeszcze nie miała. Wygrała pierwszy raz w karierze obie konkurencje w jednym mieście. A wliczając końcowe zwycięstwo w Tour de Ski, to już triumf w trzecich z rzędu zawodach, do których stanęła.

Ze 102 punktów przewagi Bjoergen w PŚ zostały już tylko 62 pkt, a Norweżka nie wystartuje 2 lutego w sprincie stylem dowolnym w Moskwie. Przyjedzie dopiero na biegi w Rybińsku, 4 i 5 lutego. Jeśli Justyna zajęłaby w Moskwie drugie miejsce, będzie pierwszy raz w tym sezonie liderką. Polka nigdy jeszcze nie była w tej konkurencji na miejscu lepszym niż trzecie.

Nie musi się spieszyć, przed nią jeszcze kilka biegów stylem klasycznym, w których będzie mogła zmniejszać dystans do liderki. Jest dziś zdecydowanie najmocniejszą biegaczką, już fruwa po Tour de Ski, a rywalki dopiero odrywają się od ziemi.