Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Często zadawane przez czytelników pytania

30 marca 2012 | Vademecum kadry i płace | Adam Karwański

  • Pracownica nie była w pracy przez cały luty 2012 r. Poinformowała, że choruje, ale nie dostarczyła zwolnienia lekarskiego. Uznaliśmy tę nieobecność za nieusprawiedliwioną, ale pod koniec marca pracownica przyniosła zwolnienie. Za luty br. przesłaliśmy za nią raport RSA, wykazując w nim nieobecność jako nieusprawiedliwioną. Czy musimy skorygować ten dokument? Czy mamy w nim wykazać wynagrodzenie chorobowe za luty wypłacone w kwietniu?

Jeżeli pracownik był nieobecny w pracy i nie usprawiedliwił swojej nieobecności do czasu sporządzenia raportów za ten miesiąc, pracodawca powinien przekazać za niego raport RSA, wpisując w nim kod przerwy 152 oraz okres przerwy w opłacaniu składek.

Ważne! W raporcie RSA okres nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy trzeba wykazać w obrębie miesiąca kalendarzowego, za który składany jest ten raport.

Ponieważ pracownica dostarczyła zwolnienie lekarskie za luty 2012 r. dopiero w marcu, wynagrodzenie za czas choroby (1 – 29 lutego 2012 r.) trzeba rozliczyć w raporcie RSA składanym za ten miesiąc, kiedy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9196

Wydanie: 9196

Spis treści
Zamów abonament